Strona głównaUncategorizedPrzedszkole z integracją sensoryczną

Przedszkole z integracją sensoryczną

Jeśli szukasz dla swojego dziecka miejsca w przedszkolu z integracją sensoryczną to na pewno zainteresuje Cię poniższy artykuł. Znajdziesz tu odpowiedź na pytanie czym jest sala z integracją sensoryczną.

Przedszkole wspomagające rozwój dziecka

Przedszkole z integracją sensoryczną Norlandia Szczecin to miejsce, które daje możliwość rozwoju dzieciom potrzebującym pomocy sensorycznej. W przedszkolu znajduje się sala gimnastyczno – sensoryczna, która wyposażona jest w różne pomoce wspomagające rozwój dziecka. Sprzęt i pomoce na sali mają za zadanie usprawnić motorykę małą i dużą dziecka, a także rozwijać zmysł dotyku i czucia. W przedszkolu Norlandia pracują nauczyciele, którzy traktują każde dziecko indywidualnie i wiedzą na jakie aspekty zwrócić szczególną uwagę przy wykonywaniu ćwiczeń z danym dzieckiem.

Sala gimnastyczno – sensoryczna

Sala gimnastyczno – sensoryczna wyposażona jest w różnego rodzaju pomoce sensoryczne m.in. drabinki gimnastyczne, piłki do ćwiczeń, maty, kładki. Każdy ze sprzętów umożliwia inny rodzaj ćwiczeń i wspomaga pracę z dzieckiem. Z powodzeniem w sali gimnastyczno – sensorycznej dzieci ćwiczą koordynację wzrokowo – ruchową, równowagę, orientację w przestrzeni i ogólny rozwój sprawności fizycznej.  Niektóre urządzenia wykorzystywane są na różne sposoby dzięki czemu można przy nich ćwiczyć różne partie ciała i zdobywać nowe umiejętności. Kadra pracownicza dokłada wszelkich starań by zajęcia na sali były dla dziecka przyjemnością i łączyły elementy nauki i zabawy. Tak by przy kolejnych zajęciach dziecko chętnie wykonywało kolejne ćwiczenia. Nauczyciele motywują przedszkolaki dobrym słowem i dopingują, gdy mają trudności w wykonaniu jakiegoś zadania.

W obecnym czasie coraz więcej dzieci wymaga terapii z zakresu integracji sensorycznej, dlatego przedszkole wyposażone w odpowiednią salę jest odpowiedzią na potrzeby rodziców i ich dzieci.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne