Coaching

Coaching jakie ma niebezpieczeństwa kiedy rozpoczynasz przygodę z rozwojem osobistym.
Wszystko zależy ode mnie – jest to dosyć popularne przekonanie, które na pewno usłyszysz parokrotnie, kiedy zaczniesz się samodoskonalić czy to na szkoleniach czy to w książkach jakie przeczytasz, ale jest to pojęcie ogólne które zdecydowana większość ludzi bierze sobie za bardzo do serca bądź po prostu nie rozumie. To przekonanie to nie jest tak że absolutnie wszystko zależy od ciebie bo nie zależy, bo gdyby tak było to byś już nigdy w swoim życiu nie borykał się z problemami a każdy człowiek ma problemy na każdym etapie swojego życia więc chodzi o to że owszem to jak żyjesz zależy od ciebie od twoich decyzji i determinacji ale nie w 100% tylko w 80% bo reszta to są sytuacje losowe które zdarzają się każdemu i nie ma senesu obarczać się winą za niepowodzenie jak ci się coś nie uda kiedy się starałeś z całych sił bo wyniknęły różne czynniki zewnętrze tobie nie sprzyjające jak np. pandemia.

Prawo przyciągania – mówi ono że wszystko to co nam się przydarza jest wynikiem naszych myśli czyli to o czym myślimy to my na pewno to dostaniemy a nie jest to do końca prawdą bo owszem trzeba wierzyć w to że ci się uda i myśleć o tym jak najlepiej bo to sprawia że masz więcej pewności siebie dzięki czemu jesteś odporny na różnego rodzaju przeciwności losu nie mniej jednak same myślenie o tym nie sprawi że ty będziesz to mieć na przykład właściciele restauracji nie myśleli o tym żeby musieli zamykać swoje działalności a tak się stało więc to prawo działa ale nie w sensie dosłownym. Wiedza – zdobywanie wiedzy jest kluczowe dla naszego rozwoju osobistego, niemniej jednak, jeśli nic nie robisz z tą wiedzą to twoje życie stoi w miejscu a nie dość, że stoi w miejscu, bo ty nic z tą wiedzą nie robisz to jeszcze popadasz w uzależnienie od nadmiaru wiedzy. Droga na skróty – takie myślenie zwłaszcza na początku jest dosyć często spotykane u osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rozwojem osobistym, bo jak oni są już nakręceni pozytywnie, że bardzo wiele od nich zależy to im się nie chce czekać i wolą mieć wszystko natychmiast, ale zapominają, że tak nigdy nie było nie ma i nie będzie, bo droga na skróty nie istnieje.

Coach życiowy

Jeśli chcesz mieć lepsze życie to jest tylko jedna droga a ona jest długa. Jedno szkolenie – to jest podobne do poprzedniego punktu, bo ludzie wierzą w to, że jedno szkolenie zmieni ich życie co tak się nie stanie, gdyż jedyną osobą, która może i ma moc, aby zmienić twoje życie jesteś ty sam i tylko ty nikt inny żadna technika żaden obcy człowiek żadna książka nikt tylko ty bo wszystko zależy tylko i wyłącznie od ciebie.

Wmawianie – nikt nie powinien brać dosłownie słów od ludzi, którzy mówią, że powinni być kimś innym niż są to nie oznacza, że jak ty jesteś inny niż wszyscy to taki być nie powinieneś, bo niby to jest złe tylko to znaczy, że powinieneś pewne elementy zmienić w swoim życiu na lepsze, czyli jak jesteś na przykład nieśmiały to znaczy, że powinieneś się przełamać i zacząć gadać do ludzi. Oczywiście do pewnego stopnia a nie całkowicie.

Dzięki za przeczytanie i mam nadzieję że ten tekst odmieni twoje życie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne