Strona głównaUncategorizedPoszukujesz ekologicznych opakowań? Sprawdź jakie są możliwości

Poszukujesz ekologicznych opakowań? Sprawdź jakie są możliwości

Ekologiczne opakowania są obecne na rynku od wielu lat. Okazuje się jednak, że choć o ekologii mówi się coraz więcej to jednak, nadal na rynku funkcjonują opakowania, które są wyprodukowane na bazie folii. Wychodząc temu zagadnieniu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy jakie są ekologiczne alternatywy dla tradycyjnych foliowych reklamówek.

Jakie są możliwości?

Co prawda można korzystać z toreb, które są wykonane z biodegradowalnej folii. Torby tego typu są wykorzystywane w wielu marketach spożywczych. Niemniej jednak znacznie lepiej postawić na torby papierowe lub torby bawełniane.

  • Torby papierowe – są popularną i ekologiczną alternatywą dla plastikowych toreb jednorazowego użytku. Papier to oczywiście materiał pochodzenia roślinnego, który jest całkowicie biodegradowalny.
  • Torby bawełniane – tego rodzaju torby są bardzo cenione za to, że mogą być używane wielokrotnie. Dodatkowo, podobnie jak w przypadku toreb papierowych, bawełna jest naturalnym włóknem pochodzenia roślinnego.

Sprawdź torby papierowe eko kraft

Torby papierowe eko kraft charakteryzują się tym, że łączą w sobie walory ekologiczne ze wspaniałą stylizacją. Torby tego typu mają estetyczny szary kolor, który świetnie się wpisuje w aktualne trendy. Poza tym, jest to oczywiście materiał przyjazny dla środowiska. Tego typu torby występują w różnych rozmiarach i łatwo można na nich umieścić dowolny nadruk (np. z logotypem firmy), co sprawia, że są można je spersonalizować.

Podsumowanie

Reasumując, torby bawełniane i papierowe mogą być w pełni ekologiczne. Wspomniane rodzaje toreb wygrywają z popularnymi “foliówkami”. Jeśli jednak mimo wszystko nie mamy możliwości skorzystania z toreb wykonanych z papieru lub bawełny to warto wybierać tylko te foliówki, które są wykonane z biodegradowalnego materiału. Z reguły informacja na ten temat jest umiejscowiona na siatce w widocznym miejscu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne