Strona głównaUncategorizedKurs Open Water Dive - zanurkuj na 18 metrów

Kurs Open Water Dive – zanurkuj na 18 metrów

Marzysz o poznaniu podwodnego świata? Zawsze interesowało Cię życie, które toczy się na dnie jezior, mórz lub oceanów? Chcesz nabyć nowe umiejętności? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco, to kurs nurkowania OWD jest zdecydowanie dla Ciebie! Przekonaj się jak droga prowadzi do zanurkowania na głębokości 18 metrów i zapisz się na swoją własną przygodę.

Podstawowe informacje o kursie nurkowania OWD

Kurs nurkowania OWD, to pierwszy krok w edukacji nurkowej. Kurs uczy prawidłowych technik, nawyków, procedur nurkowych oraz gwarantuje wiedzę teoretyczną i praktyczną wystarczającą do przeprowadzania samodzielnych nurkowań do głębokości 18 metrów.

Szkolenie składa się z:

  • 5 sesji teoretycznych zakończonych egzaminem,
  • 5 sesji praktycznych w basenie,
  • 4 nurkowań na wodach otwartych.

Szkolenia prowadzone są wyłącznie w małych grupach tj. maksymalnie 4 osoby na jednego instruktora lub w trybie indywidualnym. W przypadku pominięcia zajęć basenowych, można bezpłatnie poczekać do momentu, aż kolejna grupa dotrze do tego momentu edukacji lub wykupić lekcję indywidualną.

Kiedy można zanurkować na wodach otwartych?

Po pozytywnym ukończeniu szkolenia na wodach otwartych przechodzimy do prawdziwej zabawy i przygody, jaką jest nurkowanie na wodach otwartych. Kursy nurkowania kończymy głównie w Jaworznie na Koparkach. Jest to przepiękny kamieniołom, który jako jeden z nielicznych zbiorników w Polsce cechuje się dużą głębokością oraz rewelacyjną przejrzystością. W czasie kursu nurkowania OWD wykonujemy łącznie 4 nurkowania w ciągu dwóch dni. W czasie tych nurkowań, przenosimy zdobyte na basenie umiejętności nurkowe na wody otwarte. Nie robimy nic nowego, zaskakującego niż to, co robiliśmy na basenie. Chodzi głównie o to, aby wykonać te same ćwiczenia w innych warunkach środowiskowych. 

Czas trwania kursu

Tak naprawdę czas trwania kursu zależy od bardzo wielu czynników. Może być tak, że kurs zrobimy w ekspresowym tempie czterech dni, a może być też tak, że będzie on trwał dwa lub trzy tygodnie. Jest to ustalane indywidualnie z każdą grupą.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne