Strona głównaBiznesPopularne produkty ortopedyczne

Popularne produkty ortopedyczne

Ortezy to produkty ortopedyczne, które są kluczowym elementem w procesie leczenia złamań kości, zwichnięć oraz naciągnięć stawów. Orteza lub stabilizator to bardzo ogólne pojęcia odnoszące się do różnego rodzaju produktów medycznych, które można podzielić co najmniej na kilka kategorii. W niniejszym artykule przyglądamy się temu co oferuje rynek produktów ortopedycznych.

Temblaki

Bardzo charakterystycznym produktem ortopedycznym są temblaki, które dają podparcie dla kończyny górnej. Mogą być stosowane w przypadku złamań kości ręki, ramienia, przedramienia, złamań obojczyka, łopatki oraz w przypadku urazów stawów w okolicach ramienia, barku oraz kończyny górnej.  Prawidłowo dobrany temblak zapewnia wsparcie dla kończyny oraz pomaga w wykonywaniu ruchów w bezpiecznym zakresie.

Kołnierze ortopedyczne

Kołnierze ortopedyczne najczęściej stosowane w przypadku zwyrodnienia, dyskopatii lub złamania. Zadaniem kołnierza jest odciążenie kręgosłupa szyjnego poprzez utrzymanie stabilnej pozycji. Prawidłowo dobrany kołnierz rozluźnia mięśnie oraz korzystnie wpływa na krążenie w tkankach.

Pasy i ortezy kręgosłupa

Kręgosłup składa się 33 lub 34 kręgów. Kontuzja kręgosłupa potrafi być bardzo problematyczna, gdyż potrafi skutecznie utrudnić samodzielne poruszanie się. Ważnym elementem rehabilitacji są tak zwane pasy i ortezy kręgosłupa, z których najczęściej stosowany jest pas lędźwiowo-krzyżowy.

Ortezy i stablizatory stawu nadgarstkowego

Nadgarstek jest wyjątkowo mocno narażony na kontuzje. Zazwyczaj schorzenia nadgarstka to skręcenia, zwichnięcia lub złamania. Poważniejsze kontuzje nadgarstka wymagają umieszczenia ręki w gipsie. Natomiast po przebytym leczeniu stosowane są ortezy stawu nadgarstkowego, które wspierają staw w procesie leczenia.

Ortezy stawu łokciowego

Wyróżnia się różne ortezy stawu łokciowego. W zależności od potrzeb wyróżnia ise ortezy chroniące staw, stabilizujące lub całkowicie unieruchomiające. Niektóre ortezy stawy łokciowego to rozwiązania odciążające i chroniące stawy, które są stosowane m. in. przez sportowców. Natomiast są też sztywne ortezy łokciowe stosowne w przypadku leczenia pooperacyjnego.

Ortezy stawy kolanowego

Ortezy stawu kolanowego mają za zadanie ustabilizować i ochronić kolano. Dostępne są zarówno miękkie neoprenowe opaski na kolano, które są dobre w przypadku delikatnych kontuzji lub profilaktycznie podczas uprawiania aktywności fizycznej jak i sztywne ortezy stosowane do leczenia po i okołooperacyjnego.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne