Strona głównaUncategorizedJaki materac wybrać - piankowy czy lateksowy?

Jaki materac wybrać – piankowy czy lateksowy?

Sen to jedna z kluczowych czynności, które wpływają na codzienne prawidłowe funkcjonowanie człowieka. Nie można żyć bez snu, tak samo nie można wyspać się bez odpowiedniego podłoża. W przypadku zakupu lub użytkowania łóżka ze stelażem i ramą, o komfort naszego snu dba odpowiednio dobrany materac. Na rynku znajduje się wiele możliwości, ale w tym artykule sprawdźmy wady i zalety, jakie mają materace piankowe i lateksowe. Ich przedstawienie powinno wpłynąć na odpowiednią decyzję zakupową.

Materace lateksowe powstają w ekologiczny sposób i często są połączeniem mleczka kauczukowego z syntetycznym lateksem. Współczesne materace z tego materiału mają specyficzną porowatą strukturę, która umożliwia cyrkulację powietrza, dzięki czemu materace te po prostu oddychają. Ze względu na swoje neutralne właściwości, materace te świetnie sprawdzą się również u alergików, ponieważ na ich strukturze zminimalizowane jest pojawianie się potencjalnych alergenów, takich jak roztocza lub inne drobnoustroje. Elastyczność lateksu sprawia, że materac każdorazowo dostosowuje się do naszego ciężaru i ułożenia ciała. Małym minusem może okazać się specyficzny zapach, który na początku materac będzie wydzielał.

Co z materacem piankowym?

Materace piankowe były popularne już kilkadziesiąt lat temu, jednak ze względu na słabą jakość ówczesnych rozwiązań, okryły się złą sławą. Obecnie jednak wytwarzane są według nowoczesnej technologii, a ich jakości nie można nic zarzucić bo są naprawdę dobre i wygodne. Oczywiście warto postawić na wysokiej jakości piankę, na przykład wzbogaconą naturalnymi olejami, dzięki czemu będzie bardziej elastyczna. Alternatywą może być pianka termoelastyczna, która zwiększa elastyczność pobierając ciepło, które oddaje ciało człowieka. Minusem tej opcji może być fakt, że wraz ze spadkiem temperatury materac taki twardnieje. Atutem takiego materaca bez wątpienia będzie jego lekkość oraz elastyczność, a w ich strukturze również zadbano o przepływ powietrza.

Finalnie warto, żebyśmy wybrali materac, który będzie w 100 procentach dopasowany do naszych potrzeb i pozwoli nam na komfortowy sen. Niezależnie od wybranej opcji warto postawić na rozwiązania dobre jakościowo, które automatycznie mogą być droższe. Niskiej jakości materac nie będzie nam służył za długo i negatywnie odbije się na komforcie naszego snu i codziennym samopoczuciu. Wybór materiału wykonania zależy tylko od naszych indywidualnych preferencji.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne