Strona głównaUncategorizedDrewniana mapa świata – czy to dobry pomysł na prezent dla dziecka?

Drewniana mapa świata – czy to dobry pomysł na prezent dla dziecka?

Drewniana mapa świata to niezwykle oryginalna dekoracja każdego wnętrza – także pokoju Twojego dziecka. Idą Święta więc to dobra okazja, by sprezentować ją pociesze. Zobacz na czym polega jej wyjątkowość.

Drewniana mapa świata na ścianę – ozdoba inna niż wszystkie

Drewniane akcesoria, ozdoby i dekoracje coraz częściej znajdują swoje zastosowanie w naszych aranżacjach mieszkaniowych, ale także w biurach czy miejscach pracy. Powód? Drewno ociepla wnętrze i powoduje, że czujemy się w nim o wiele przyjemniej. Ponadto drewno to surowiec, który idealnie wpisuje się w ciągle utrzymujący się trend eko. Nic więc dziwnego, że drewniane mapy świata zyskują na swojej popularności. Są to dekoracje:

  • ponadczasowe;
  • wyjątkowo trwałe;
  • oryginalne.

Cechuje je przy tym wszechstronność zastosowania. Taka mapa świata na ścianę z drewna nadaje się zarówno do:

  • pomieszczeń mieszkalnych – podkreśla tym samym pasje i zainteresowania mieszkańców;
  • biur, recepcji czy innych wnętrz o charakterze bardziej reprezentacyjnym – nadaje ich wystrojowi wyjątkowości i „światowego” charakteru;
  • pokojów dziecięcych czy sal dydaktycznych – w nich może pełnić rolę edukacyjną.

Mapa z drewna na ścianę – udany pomysł na prezent dla dziecka

Czy Twoja pociecha ucieszy się, gdy znajdzie pod choinką taki właśnie prezent? Z pewnością tak. Za tym wyborem przemawia cały szereg zalet. Oto najważniejsze z nich.

Nauka geografii w atrakcyjnej formie
Mapa świata z drewna pozwala dziecku na poznanie różnych krain geograficznych. Jest to możliwe ponieważ stanowi ona wierne odwzorowanie granic, kontynentów czy innych elementów składających się na tradycyjną mapę świata. Taka mapa może być też dodatkowo wyposażona w nazwy wszystkich krajów – detale te są dostępne, jako dodatkowe elementy do mapy. W ten sposób dziecko łatwiej będzie przyswajało nowe nazwy.

Pobudzenie dziecięcej ciekawości
Dzięki codziennemu obcowaniu z mapą, dziecko nie tylko lepiej poznaje geograficzne detale świata. Można je również zachęcić tym sposobem do poznawania różnych regionów i obszarów.

Zabawa w odkrywcę świata
Wisząca na ścianie drewniana mapa świata może też stanowić świetny element zabawy w odkrywanie nowych obszarów. Aby uatrakcyjnić zabawę warto zaznaczyć na mapie miejsca, które właśnie zostały poznane i „odwiedzone”.

Niezwykle oryginalna ozdoba pokoju
Dzieci uwielbiają chwalić się nietuzinkowymi rozwiązaniami, jakie zastosowano w ich pokojach. Taka mapa świata na ścianie z pewnością wzbudzi zainteresowanie u kolegów czy znajomych Twojej pociechy. Być może któreś z nich pokaże samo na mapie miejsca, które już odwiedziło lub zamierza odwiedzić.

Podsumowując – zakup drewnianej mapy na ścianę w ramach prezentu świątecznego dla dziecka, to doskonały pomysł. Dzięki niemu Twoja pociecha będzie miała okazję do poznawania świata w atrakcyjnej formie. Chętniej tym samym będzie uczyła się o nim w szkole. Jego pokój zyska z kolei na ciekawej i jedynej w swoim rodzaju ozdobie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne