Strona głównaBiznesPopularne platformy e-commerce: shoper oraz prestashop

Popularne platformy e-commerce: shoper oraz prestashop

W dzisiejszych czasach większość osób, szczególnie młodych, preferuje robienie zakupów w sieci. Dodatkowo, obecna sytuacja wywołana pandemią wymusiła zmianę nawyków i metod sprzedaży na bardziej bezkontaktowe. Między innymi z tych powodów rynek e-commerce cały rośnie i raczej wszystko na to wskazuje, że tren ten nie powinien się odwrócić. W niniejszym artykule opisujemy co oznacza, że strona powinna być SEO friendly, jednocześnie przedstawiamy dwie bardzo popularne platformy e-commerce: shoper oraz prestashop. 

Co oznacza SEO friendly?

SEO (an.g Search Engine Optimization) to skrót, który odnosi się do optymalizacji strony pod wymagania wyszukiwarek internetowych. Umiejętne podejście do SEO pozwala uzyskać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. To z kolei przekłada się na większy ruch na stronie, więc także większe zasięgi oraz możliwość zwiększenia zysków. Więcej odwiedzających to szansa na konwersje (np. postaci zamówień). Bycie seo friendly sprawia, oznacza, że strona jest lepiej widziana przez Google oraz inne wyszukiwarki. 

Polecane platformy dla sklepów internetowych

Shoper

Zdecydowanie najpopularniejszą platformą ze wszystkich na polskim rynku jest Shoper. To łatwy w obsłudze panel do zarządzania sklepem, który jest dobrze przygotowany pod optymalizację seo. Na Shoper można z łatwością, w pełni intuicyjnie edytować wygląd strony i jej układ, dopasowując go do własnych potrzeb. 

Już podstawowa wersja abonamentu zapewnia wiele możliwości. W cenie platformy otrzymujemy także hosting. Z Shoperem mamy możliwość edytowania w prosty sposób metadanych, a dodatkowo możemy ustawiać meta tagi globalnie na podstawie zmiennych. Panel jest intuicyjny w użyciu, ponieważ bazuje na prostym i przyjaznym systemie CMS. 

PrestaShop

PrestaShop jest darmową platformą dla e-sklepów typu open-source, co oznacza, że funkcjonuje na otwartym silniku i każdy może wprowadzać drobne zmiany w kodzie. Dodatkowo, dzięki instalacji wtyczek można zwiększać możliwości strony – część dodatków jest jednak płatna. Platforma jednak pozwala z łatwością zarządzać wprowadzaniem danych, produktów oraz optymalizacją pod SEO. Możemy m.in. ustawić automatyczne przekierowanie produktów i kategorii po zmianie URL oraz zapobiegać duplikatom poprzez przypisywanie kategorii.

Zdecydowanie stworzenie swojego sklepu internetowego, nawet na darmowej czy podstawowej wersji platform e-commerce, jest godną rozważenia inwestycją. Trzeba jednak mieć na uwadze, że inwestycja w sklep interowy na gotowej platformie e-commerce musi zostać dobrze przygotowana, by być przyjazna dla użytkownika i robotów.

Więcej porad na temat tworzenia sklepów online można znaleźć na https://piotrweppe.pl/sklep-internetowy-jaka-platforma/

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne